Toyota Proace Verso — ilustrační fotografie výrobce
Ilustrační foto výrobce
Toyota

Proace Verso

DieselMPV
Cena od
798 600 Kč
Od 660 000 Kč bez DPH; zde přepočet s 21 % DPH, akční nabídka.
Výkon
110 kW · 150 k
Spotřeba WLTP
6,5–6,7 l/100 km dle verze
Pohon
Diesel
Záruka
3 roky / 100 tis. km
Dostupnost
Na objednávku
KonfigurátorWeb značky
Přehled

Toyota Proace Verso v kostce

Toyota Proace Verso je MPV s dieselovým motorem. Má výkon 110 kW (150 k) a točivý moment 370 Nm. Cena od 798 600 Kč.

Klady a zápory

Odvozeno z technických údajů

Automaticky podle pravidel (např. záruka ≥ 7 let, kufr ≥ 500 l, DC ≥ 100 kW, AC ≤ 7,4 kW) z ověřených údajů. Nejde o redakční test.

Klady
  • 9 míst k sezení
  • Cena pod mediánem kategorie MPV v katalogu (1 115 620 Kč)
Zápory
  • Záruka na vůz 3 roky / 100 000 km — část konkurence nabízí 7 let

Pro koho je vůz

vyhodnoceno z rozměrů, pohonu, dojezdu a nabíjení
RodinaVhodný

9 míst.

MěstoČástečně

Délka 4 981 mm — v úzkých ulicích a garážích méně praktické.

DálniceVhodný

Tankování za pár minut, bez plánování nabíjení.

Bez domácí nabíječkyVhodný

Nabíjení nepotřebuje.

S nabíječkouČástečně

Domácí nabíječku nevyužijete; zvažte PHEV nebo elektromobil.

Technické údaje

Specifikace

neověřeno = údaj jsme v oficiálních zdrojích nenašli, nedomýšlíme ho.

Pohon a výkon

Typ pohonu
Diesel
Náhon
neověřeno
Výkon
110 kW (150 k)
Točivý moment
370 Nm
0–100 km/h
10,6–12,4 s dle verze
Max. rychlost
185 km/h

Spotřeba

Spotřeba WLTP
6,5–6,7 l/100 km dle verze

Rozměry a praktičnost

Délka
4 981 mm
Šířka
1 920 mm
Výška
1 890–1 940 mm dle verze
Rozvor
3 275 mm
Kufr
neověřeno
Kufr max.
neověřeno
Počet míst
9

Záruka a bezpečnost

Záruka na vůz
3 roky
Limit km
100 000 km
Euro NCAP
neověřeno
Spotřeba

Spotřeba paliva

Kombinovaná spotřeba WLTP6,5–6,7 l/100 km dle verze
Reálně (ODHAD +15 %)neověřeno
NabíjeníNepotřebuje

Metodika ODHADU: reálná spotřeba ≈ WLTP × 1,15 (typický rozdíl mezi homologací a běžným provozem). Ve městě mají plné hybridy k WLTP blíž, na dálnici se rozdíl zvětšuje.

Záruka

Co kryje záruka

Vůz3 rokynebo 100 000 km
Baterie—bez trakční baterie
Podmínky značky Toyota

3 roky / 100 000 km na vůz (1. rok bez omezení km), 5 let / 100 000 km na hybridní komponenty, 12 let na prorezavění karoserie; baterie hybridního pohonu až 10 let (Battery Care); baterie BEV 8 let / 160 000 km (rozšiřitelné)

Financování

Kolik bude splátka

Orientační kalkulace, ne nabídka Spotřebitelský úvěr podle běžných podmínek v ČR.

ceníková cena od
Kč
20 % · 159 720 Kč
60 měsíců
%
Kč
Kč
0 %

Informativní výpočet, nejde o nabídku úvěru.

Měsíční splátka12 924 Kč× 60
Výše úvěru
638 880 Kč
Akontace
159 720 Kč
Celkem zaplatíte vč. akontace
935 160 Kč
Přeplatek na úvěru
136 560 Kč
RPSN
8,19 % výpočet

Reprezentativní příklad: cena vozu 798 600 Kč, akontace 159 720 Kč, výše úvěru 638 880 Kč, pevná úroková sazba 7,9 % p. a., RPSN 8,19 %, doba trvání 60 měsíců, 60× měsíční splátka 12 924 Kč, celková částka splatná spotřebitelem 775 440 Kč.

Orientační kalkulace, ne nabídka úvěru. Schválení, sazbu a RPSN stanoví poskytovatel po posouzení bonity. Výchozí sazba 7,9 % p. a. je ilustrativní. Cena nezahrnuje povinné ručení a havarijní pojištění. Operativní leasing nenabízíme.

Prodejci a servisy

Koupě Toyota Proace Verso

Pošlete poptávku přes tlačítko u vozu — zpracuje ji tým YACHE a pomůže vám najít prodejce Toyota.

Srovnání s konkurencí

Nejbližší konkurenti

Vybráno automaticky: jiná značka, stejný typ karoserie a nejbližší cena.

Porovnat všechny (4)
Forthing U-Tour HEV — ilustrační fotografie výrobce
Forthing
U-Tour HEV
894 000 Kč +95 400 KčHEV
Proace Verso vs U-Tour HEV
Kia PV5 Passenger — ilustrační fotografie výrobce
Kia
PV5 Passenger
904 980 Kč +106 380 KčEV 89 kW
Proace Verso vs PV5 Passenger
Forthing U-Tour — ilustrační fotografie výrobce
Forthing
U-Tour
679 000 Kč −119 600 KčBenzín 130 kW
Proace Verso vs U-Tour
Nissan Townstar Combi — ilustrační fotografie výrobce
Nissan
Townstar Combi
625 600 Kč −173 000 KčBenzín 96 kW
Proace Verso vs Townstar Combi

Podobná auta

Algoritmus: podobnost ceny (40 %), karoserie (25 %), typu pohonu (20 %) a výkonu (15 %). U každého vozu vidíte, proč jsme ho vybrali.

cena ±4 %stejný pohon (Diesel)podobný výkon
DR Automobiles
EVO Cross 4
11 l/100 km
Výkon
100 kW
Spotřeba
11 l/100 km
Kufr
neověřeno
cena od · vč. DPH767 900 Kč
Konfigurátor
Podmínky ceny

Brožura s cenou: „Cena: 634.628 Kč bez DPH“, „767.900 Kč vč. DPH“. Web modelu uvádí „634 630 Kč bez DPH“.

cena ±9 %stejná karoseriepodobný výkon
Toyota
Proace City Verso Electric
330 km dojezd WLTP
Výkon
100 kW
Dojezd
330 km
Kufr
597 l
cena od · vč. DPH867 000 Kč
Konfigurátor
Podmínky ceny

Akční cena Short Combi 50 kWh včetně DPH dle českého ceníku.

stejná karoserie7 míst
Forthing
U-Tour
7,3 l/100 km
Výkon
130 kW
Spotřeba
7,3 l/100 km
Kufr
234 l
cena od · vč. DPH679 000 Kč
Konfigurátor
Podmínky ceny

Cena od zveřejněná na českém webu; včetně DPH. Akční nabídky a dostupnost ověřte u prodejce.

cena ±1 %podobný výkon7 míst
Chery
Tiggo 8
záruka 7 let
Výkon
108 kW
Spotřeba
7,8 l/100 km
Kufr
193 l
cena od · vč. DPH809 000 Kč
Dostupnost u prodejce
Podmínky ceny

Akční cena skladových vozů včetně DPH, do vyprodání zásob.

Otázky a odpovědi

Toyota Proace Verso: časté otázky

Kolik stojí Toyota Proace Verso?

Cena od 798 600 Kč včetně DPH. Poznámka k ceně: Od 660 000 Kč bez DPH; zde přepočet s 21 % DPH, akční nabídka.

Jakou má Proace Verso spotřebu?

Kombinovaná spotřeba WLTP je podle verze 6,5–6,7 l/100 km. Reálná spotřeba závisí na stylu jízdy a ročním období.

Jakou záruku má Proace Verso?

Na vůz 3 roky / 100 000 km. Značka uvádí: 3 roky / 100 000 km na vůz (1. rok bez omezení km), 5 let / 100 000 km na hybridní komponenty, 12 let na prorezavění karoserie; baterie hybridního pohonu až 10 let (Battery Care); baterie BEV 8 let / 160 000 km (rozšiřitelné).

Zdroj dat
Ověřeno 29. 9. 2026 · spolehlivost střední · ceny vč. DPH podle oficiálních ceníků

Poznámky z ověřování: Technické parametry bez ověření konkrétní české varianty nejsou doplněny.